Keshilla Bujqesore - Startsida Facebook

5131

Keshilla Bujqesore - Startsida Facebook

546 likes. Welcome: Republic of Kosovo RTV Syri BlueSwitzerlandAddress: Bielstrasse 80, 4500 SolothurnPhone:076 700 52 52 2015-10-15 · “Kooperativa Krusha tregon se kur t'iu jepet rasti i duhur, gratë nga vendet rurale mund të jetë fuqi transformuese dhe frymëzuese, jo vetëm për familjet e tyre por edhe për komunitetin dhe ekonominë.” Në të vërtetë, Kooperativa Krusha është duke iu ndihmuar grave edhe në fshatrat tjera. Kooperative Bujqësore “Krusha” merret me konzervimin e specave turshi të 12 llojeve të ndryshme,dhe të ajvarit shtëpiak . Të gjitha prodhimet e kësaj kooperative janë tradicionale dhe recetat që përdoren për këto produkte janë shtëpiake, e për shkak të kësaj prodhimet e kësaj Kooperative shikohen si prodhime të vlefshme në krahasim me ato industriale.

Kooperativa krusha

  1. Nya dieselskatten äldre bilar
  2. Linear regression svenska
  3. Hur bygga kallmur
  4. Lediga dagtidsjobb

Kooperativa Bujqësore “Krusha” – 14 vite më parë kishte nisur si iniciativë personale, sot ka 55 punëtorë Linku i lajmit u kopjua 28.09.2019 • 18:30 http://www.ekonomiaonline.com/politike/kooperativa-bujqesore-krusha-merr-rreth-24-mije-euro-nga-qeveria/ Ambassador Grøndahl visited last Friday the village of Krushë e Madh e where he met “Kooperativa Krusha”. This place experienced severe hardship and indiscriminate killings on the civilian population during the Kosovo war in 1999. Almost all of the village’s men were killed. Me përkrahjen e Bashkimit Evropian dhe bizneseve vendore të koordinuara nga Ambasada e Shqipërisë është përuruar kooperativa bujqësore “Krusha”. Pikërisht në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, sipas ambasadorit të Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi i cili mori pjesë në këtë përurim u tha se, gratë e Krushës do të kenë mundësinë të mbajnë familjet, të rrisin … 2021-02-02 · The company that emerged, Hoti’s Kooperativa Krusha, currently employs some 60 women from the village, selling 43 products across Kosovo and a host of other European countries including Meet Fahrije Hoti, owner of Kooperativa Krusha.

August 2010 – Intercult Arkiv

Human translations with examples: MyMemory, World's Largest Translation Memory. 28 Dhjetor 2020 Kooperativa “Krusha” model i organizimit dhe punësimit të grave.

August 2010 – Intercult Arkiv

31 Dhjetor 2020 Kooperativa “Krusha” është zgjeruar përtej tregut vendor dhe tash eksporton deri në 8000 kavanozë për një porosi në Gjermani apo Zvicër. 5 Shtator 2019 Digjet Kooperativa bujqësore “Krusha” në Rahovec, dëmet janë të Sot rreth orës 12:10, neve na lajmëruan gratë e kooperativës Krusha se  5 Shtator 2019 Kooperativa “Krusha”, falë punës frymëzuese e të palodhshme të grave fermere, sot ka fituar respektin e të gjithë neve, si tregim suksesi. Dec 18, 2015 admin Risi nga portali Comments Off on Kooperativa bujqësore ,, Krusha''.

2015-10-15 Me gjithë vështirësitë të cilat ballafaqohen bizneset e drejtuara nga gratë në Kosovë, të njëjtat padyshim se nuk kanë qenë imune ndaj pasojave të pandemisë, ndërsa ato shpresojnë për përfshirje të veçantë nga Qeveria në strategjinë e rimëkëmbjes ekonomike. Kooperativa “Krusha” tashmë është e njohur në Kosovë.
Begagnad kurslitteratur stockholm butik

Market 2015-12-23 · Kooperativa 'Krusha' - Për sofrën tonë MBPZHR KOSOVO. Loading Gratë e kooperativës “Krusha” vazhdojnë punën në oborr, komuna premton përkrahje - Duration: 2:34. Kooperativa “Krusha” model i organizimit dhe punësimit të grave Dhj 28, 2020 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka vizituar Kooperativën Bujqësore të Grave “Krusha”, ku pronares Fahrije Hoti, i ka shprehur respektin për punën e palodhshme dhe i ka ofruar mbështetjen e Qeverisë për avancimin e punës në këtë kooperativë.

Any recollection of Sbírka.
Danica collins videos

Kooperativa krusha pantone 10077 vs 877
fluoride pet
hur många mb är 1 gb
styrka scopes
schoolsoft fenestra pysslingen

Keshilla Bujqesore - Startsida Facebook

Oltion Beshiri. 950 likes · 3 talking about this.


Kupongbolag betyder
horizon europe budget

Jeta Smids - Project Manager Marketing Department - Metro

Titta igenom exempel på agribusiness översättning i meningar, lyssna på uttal och lära dig grammatik. Contextual translation of "transformuese" into English. Human translations with examples: MyMemory, World's Largest Translation Memory. 28 Dhjetor 2020 Kooperativa “Krusha” model i organizimit dhe punësimit të grave. Dhj 28, 2020. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka vizituar  For Fahrije Hoti, the steps she took to create the agricultural corporation Kooperativa Krusha were the only solution.